سوالات مرتبط با نانوالیاف

ماسک تنفسی نانوالیاف و اثرات حضور نانوالیاف در عملکرد و راندمان ماسک‌
ماسک تنفسی نانوالیاف در مقایسه با ماسک‌های رایج از راندمان و عملکرد بالاتری برخوردار است. به همین دلیل امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

بیشتر بخوانیدنانوالیاف و ملت بلون به عنوان لایه فیلتر کننده در ماسک‌های تنفسی
در رابطه با نانوالیاف و ملت بلون و مقایسه این‌ دو به عنوان لایه فیلتر کننده در ماسک‌های تنفسی و بررسی اثر آن بر کارایی و افت فشار این نوع ماسک‌ها بسیار بحث شده است.

بیشتر بخوانیداستانداردهای تولید ماسک تنفسی
استانداردهای تولید ماسک تنفسی در کشورهای مختلف متفاوت می‌باشد. درحال حاضر دو استاندارد اروپایی و امریکایی در بسیاری از کشورها پذیرفته شده است.

بیشتر بخوانیدروش‌های تولید نانوالیاف
روش‌های تولید نانوالیاف در دنیا بسیار متعدد می‌باشد. یکی از روش‌های رایج تولید نانوالیاف، استفاده از دستگاه‌های الکتروریسی است.

بیشتر بخوانیدفرآیند الکتروریسی
فرآیند الکتروریسی روشی رایج در تولید نانوالیاف در مقیاس آزمایشگاهی و صنعتی است. این روش در ظاهر روشی بسیار ساده و قابل کنترل است.

بیشتر بخوانیدمقایسه کلی روش‌های تولید نانوالیاف
به‌طور کلی، روش الکتروریسی دارای مزایای قابل‌ملاحظه‌ای نسبت به روش‌های دیگر تولید نانوالیاف است که از جمله آن‌ها می‌توان به انعطاف‌پذیری بالاتر برای مواد پلیمری مختلف، تولید الیاف با قطر یکنواخت‌تر و عدم وجود پیچیدگی‌های ابزاری و فرایندی اشاره کرد.

بیشتر بخوانیدکارایی ماسک تنفسی براساس استانداردهای بین المللی
کارایی ماسک تنفسی براساس استانداردهای بین المللی به دلیل تعدد در روش‌های آزمون متفاوت است. در ادامه کارایی ماسک تمام استانداردها آورده شده است

بیشتر بخوانیدافت فشار چیست؟
افت فشار چیست؟ مفهوم افت فشار و تنفس‌پذیری در ماسک‌های تنفسی با یکدیگر ارتباط تنگاتنگی دارند. اما افتفشار یا تنفس پذیری به چه معنی است؟افت فشار به کاهش فشار هوا بعد از عبور هوا از ماسک اطلاق می‌شود.

بیشتر بخوانیدشرکت‌های فعال در تولید ماسک تنفسی حاوی نانوالیاف
امروزه شرکت‌های بسیاری در دنیا به تولید ماسک تنفسی مبتنی بر نانوالیاف روی آوردند. از جمله این شرکت‌ها می‌توان به: Respilon, AirQueen, FTENE و بسیاری شرکت‌های دیگر اشاره کرد.

بیشتر بخوانید